Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História

2003

Dlhodobá myšlienka na výstavbu viacúčelovej haly ako aj jej nutnosť pre športovcov a občanov mesta Poprad vďaka veľkej iniciatíve nového primátora mesta Ing. Antona Danka začala dostávať reálnu podobu. Bola vypracovaná architektonická štúdia, ktorú spracovalo Archstudio spol. s r.o.

 

2004

Po schválení architektonickej štúdie bol vypracovaný projekt pre územné rozhodnutie a po vydaní územného rozhodnutia vypracovalo Archstudio spol. s r.o. projekt pre stavebné povolenie a nasledovne vypracovalo detailný projekt pre realizáciu stavby.

 

2005

Po vydaní stavebného povolenia bolo na základe vyhodnotenia verejnej súťaže pre výber dodávateľa stavby, vybrané združenie, ktorého lídrom bola spoločnosť INGSTEEL s.r.o. Bratislava. V združení boli aj ďalšie dve spoločnosti TCHAS spol. s r.o. Trnava a ANIT CZ spol. s r.o. Bratislava.
Dňa 15.8.2005 bol položený základný kameň za účasti vtedajšieho predsedu vlády SR M. Dzurindu, primátora mesta Poprad Ing. Antona Danka a generálneho riaditeľa Ingsteelu Doc. Ing. Antona Bezáka.Po položení základného kameňa sa začalo ihneď s vlastnou výstavbou viacúčelovej haly. Zástupcovia investora, dodávatelia a projektanti stavby sa pravidelne stretávali na kontrolných dňoch stavby a riešili postup prác.

 

2006

Stavba viacúčelovej haly ARÉNA POPRAD bola ukončená a po kolaudačnom konaní 11.11.2006 odovzdaná Mestu Poprad ako investorovi do užívania.

 

2007

Stavba bola nominovaná na hlavnú cenu - titul Stavbu Roka 2007 (Nomination for the grand prix - title the Construction of the Year 2007). V 13. ročníku na tejto celoštátnej súťaži, Aréna Poprad získala toto prestížne ocenenie, vyhlasované ABF Slovakia.


 

Mesto Poprad

webygroup

Úvodná stránka